Přihlaš se do bleskovky č.4!TADY!
Translate:

Červenec 2009

Hluchota u psů

11. července 2009 v 20:46 | Miriam |  Ostatní
PRAHA - Chcete si pořídit psa? Je to radost, ale i starost. Přemýšleli jste o tom, že může třeba onemocnět? Jak zacházet se psem, který má trvalé zdravotní poškození? Který třeba oslepne nebo ohluchne?

Jaká jsou nejčastější a nejnebezpečnější onemocění psů?

Nejčastěji se u psů vyskytují onemocnění způsobená parazity. Každý pes by měl alespoň jednou ročně absolvovat odčervovací kúru. A pak také klíšťata! Pro psy jsou stejně nebezpečná jako pro lidi. I pes může onemocnět lymskou boreliózou. Protože se u psa nevytvoří nápadná červená skvrna, páníček si nemusí ničeho všimnout. Asi po třech měsících ale pes začne kulhat, to už se většinou nemoc rozšířila na nervovou soustavu. Prevencí je očkování proti borelióze a používání prostředků odpuzujících hmyz a roztoče.

Psovi páchne z tlamy,co s tím?

U mladých zvířat ve věku do šesti měsíců to může být způsobeno krvácením při výměně zubů. Vyplachujte štěněti ústa heřmánkovým čajem. Starším psům čistěte zuby psí zubní pastou. Koupíte ji ve zverimexech nebo u veterináře. Žvýkání kostí podporuje tvorbu slin a mizí po něm i zápach z úst.
Jsou některé rasy na určitá onemocnění náchylnější?

Ano. Třeba jezevčíci častěji trpí onemocněním plotének. U ovčáckých ras se hojně vyskytuje dysplazie (porucha vývoje a růstu) kyčelních kloubů. Zlaté retrívery často trápí klouby, kokršpaněly záněty uší…
zdroj:http://lilcin.blog.cz/Kostra psů

11. července 2009 v 20:39 | Miriam |  Zajímavosti a kuriozity
1 - lebka
2 - krční obratle
3 -krční obratle

4 - hrudní obratle
5 - bederní obratle
6 - stydká kost
7 - pánev
8 - ocasní obratle
9 - stehenní kost
10 -vřetenní kost

11 - nárt
12 - záprstní kosti
13 - holenní kost
14 - pánev
15 - žebra
16 - hrudní kost

17 -záprstní kosti
18 - prstní kosti
19 -zápěstní kosti
20 - vřetení kost
21 - loketní kost
22 - ramenní kost
23 - hrudní kost
24 - lopatka
25 - spodní čelist
Lebka
1 - temenní kost
2 - čelní kost
3 - slzní kost
4 - jař­mová kost
5 - spánková kost
6 - horní čelist
7 - řezá-ková kost
8 - nosní kost
9 - dolní čelist
Chrup psa
Chrup dospělého psa sestává ze 42 zubů (20 v horní a 22 v dolní čelisti). Zuby jsou rozlišené na řezáky, špičáky, zuby třenové a stoličky. V horní čelisti jsou v jedné polovině 3 řezáky, 1 špičák, 4 zuby třenové a 2 stoličky. V polovině dolní čelisti jsou 3 řezáky, 1 špičák, 4 zuby třenové a 3 stoličky. Čtvrtý zub třenový v horní čelisti a první stolička v čelisti dolní se nazývají trháky. Mléčný chrup štěněte je složen z 28 zubů. V jedné polovině horní i dolní čelisti je po 7 zubech: 3 řezáky, 1 špičák a 3 zuby třenové. Mléčný chrup se proře­zává ve věku 3-6 týdnů, k výměně řezáků dochází ve věku 3-5 měsíců, k výměně špičáků ve věku 5-7 měsíců, k výměně zubů třenových (2.-4.) ve věku 5-6 měsíců. Stoličky se zakládají přímo jako zuby trvalé, prořezávají se ve věku 4-7 měsíců. První zub třenový se zakládá rovněž přímo jako zub trvalý.

Zaúhlení pánevních končetin
správné zaúhlení pánevních končetin, ostré zaúhlení p.k., strmé postavení p.k.

Postavení lopatky
správné postavení lopatky, strmé postavení lopatky , krátká ramenní kost

Zdroj:labradorias.blog.cz


9.SBénko

11. července 2009 v 20:35 | Miriam |  Kamarádské Blogy

09.Spřátelák!!

Autorka Spřáteleného blogu: Miss ZvířátečQoou
Zaměření blogu: Zvířátka,Ostatní