Přihlaš se do bleskovky č.4!TADY!
Translate:

Srpen 2008

Práskání balonků:-)

14. srpna 2008 v 7:56 | Miriam |  Videa
Fakt super:),jen se podívejte!

Prosím,hlásni pro mě!

14. srpna 2008 v 7:35 | Miriam |  Prosby
Ahoj,přihláila jsem se do soutěže o nejoriginálnější fotku psa.
Prosím hlásni pro mě!Jsem tam jako Miriam a Bubáček.Hlasuj TADY.Děkuju.
TYHLE JSEM TAM POSLALA ↓

Mondioring

9. srpna 2008 v 20:15 | Miriam |  Sportování a Aktivity s pejsky
Vznik mezinárodního zkušebního řádu pro sportovní výcvik psů MONDIORING (mondio = svět, mezinárodní) se váže k r. 1994, kdy byl komisí pro pracovní kynologii FCI schválen. Stalo se tak na popud několika národních kynologických organizací, kde byl o výcvik dle ringu zájem, aby se mohly provádět akce na mezinárodní úrovni podle jasných pravidel. Do té doby se v podstatě tento směr sportovní kynologie prováděl jen v zemích Evropy a to konkrétně v Belgii ring belgický a ve Francii ring francouzský (a také Holandsko má svůj specifický ring - tzv. KNPV).
Pro svou pestrost a rozmanitost jednotlivých disciplín získal i MONDIORING poměrně slušnou pozici v mnoha zemích Evropy i USA. Největší zastoupení psů co do množství i kvality mají v celosvětovém mondioringu tradiční "ringové" země, tedy Belgie a Francie, ale zvláště v posledních letech jsou ve špičce také psovodi Švýcarska, Itálie, Španělska, Portugalska a další. Od roku 2001 je členem GTIM i Česká republika.
Výcvik je zaměřen na prověření povahových vlastností psů a obsahuje 3 skupiny disciplín: poslušnost, skoky a obranu. Po nástupu na cvičební plochu (ring - kruh = sled za sebou jdoucích cviků v jednom sledu, od tohoto je odvozen název tohoto kynologického sportu - Mondio = svět, světový, mezinárodní a Ring = kruh) pes provádí všechny cviky za sebou. To je zásadní rozdíl mezi jinými zkušebními řády, kde pes na cvičební plochu (cvičiště, stadion) nastupuje dvakrát - zvlášť na poslušnost, zvlášť na obranu. "Trojkový" pes na mondioringu pracuje běžně v jednom zátahu i 45 minut.
Důraz je kladen na opravdovost provádění disciplín, důslednost, socializaci psa a na jeho absolutní ovladatelnost a ukázněnost. Úroveň vycvičenosti je rozdělena od nejnižší do nejvyšší kategorie na stupně I., II. a III. Po provedení cviků poslušnosti a skoků (vysoký, šplh, daleký - podle kategorie) ihned následuje obrana. Ta probíhá na pomocníky - figuranty, kteří jsou oděni do ochranných, tzv. ringových obleků určených pro "celotělové" kousání. Znovu zdůrazňuji, že je kladen zásadní důraz na vyrovnanost a ovladatelnost psa. Tento sport prověří vlohy psa, jeho psychickou odolnost, samostatnost.
V průběhu několika posledních let se také v ČR začalo s prováděním obran na ringové obleky a to hlavně psovody, kteří mají blízko k profesionálnímu kynologickému pojetí. Zde musím zdůraznit, že se setkávám se spoustou psovodů, kteří tvrdí, že dělají "RINGO" (a ringovým oblekům taktéž říkají "ringo"). Je možné, že skutečně dělají RINGO, ale většina z nich tedy určitě nedělá RING či MONDIORING. Až na malé výjimky mají jejich psi nekázeň, pouštění je pro ně věcí neznámou, nemluvě už vůbec o sociálním chováním těchto psů. Toto s mondioringem nemá nic společného.
V současné době probíhá už nějaku dobu na webových stránkách klubu CMC (Czech Malinois Club) - www.bergerbelge.cz - anketa, jejíž výsledky mne (a předpokládám, že nejen mne) pobavily. Na otázku "Kterému výcviku se věnujete se svým malinoisem?" odpovědělo k dnešnímu dni (2.2.2007) 232 lidí (tj. 20% účastníků ankety), že se věnují mondioringu. Tak každý 5. malinois v ČR cvičí mondioring... Kde jsou? Proč se schovávají v anonymní anketě? Anebo si nějaký vtipálek hraje a kliká a kliká na "mondioring" (a ani zřejmě netuší, co tento "tajemný" výraz skrývá)... Členů v Mondioring klubu ČR je pomálu, za vše hovoří fakt, že v klubu je 8 (slovy "osm"!) psů se zapsanou zkouškou. O žádném dalším psovi se zkouškami podle ZŘ Mondioring v ČR nevím, ale rádi doplníme seznam psů se zkouškou mondioring, pokud nám o takovém dáte vědět.
Je to zvláštní, už mnohokrát jsme slyšeli, jak je ten mondioring jednoduchý... Zdánlivě ano - zvláště kategorie 1. Disciplín není mnoho, pár cviků poslušnosti, 1 skok (v této kategorii si psovod určí, který, jestli pes bude provádět skok vysoký, šplh či skok daleký), jedno hladké zadržení, jeden protiútok a hlídání psovoda (přepad). Ring (cvičební plocha) však je postaven pokaždé jinak, sled cviků jiný, neexistuje možnost tréninku, předmět na aportu může být kromě kovu a skla jakýkoliv a pes takový předmět vidí třeba poprvé, každý cvik se provádí pouze na 1 povel, další povel či nesplnění časového limitu pro provádění cvik anuluje, po ploše jsou třeba rozházené kousky masa, které pes samozřejmě musí ignorovat, při zákrocích v obraně je vyžadovaná absolutní ovladatelnost, v podstatě okamžité pouštění na první povel... Pes nepřinese aport v časovém limitu 15 vteřin (předmět může být záludný a psovi se těžce uchopuje), udělá 2 pomalejší pouštěčky a nemá šanci splnit limit zkoušky (Zkušební řád Mondioring).
Samozřejmě záleží na tom, jak těžký ring rozhodčí postaví, jak je určeno vysílání do směru, jaký je aport, jak složité je hlídání psovoda, jestli je na jednoho či dva figuranty (jeden je falešný), jakou práci předvádějí figuranti, jaké mají obleky... Rozdíly bývají obrovské. Velký rozdíl je i mezi kategoriemi 2. a 3. A ještě jednou zdůrazňuji: u tohoto sportu neexistuje před akcí možnost tréninku! Pokud je rozhodčími postaven ring, není možnost vstupu psovoda se psem na cvičební plochu (a to je pokaždé jiná, ne klasický stadion, který je v podstatě všude stejný), nelze nic vyzkoušet, natrénovat, o nějakém kousání či tréninku obrany ani nemluvě. Pokud toto někdo poruší, je diskvalifikován. Ale nemíním tady mondioring obhajovat, jak už jsem uvedl, kdo má zájem, může si ho zkusit. Opravdový pejskaři ví své.
zdroj:/www.psi-kocky.cz
zdroj fotek:google

Prasátko pro štěstí

9. srpna 2008 v 19:10 | Miriam |  Řetězáky
$$u------------------------------------.ued$$$$$$"
----------$$$b.-------------------------------ue$$$$$$$$$F
----------$$$$$$u.------------------------u$$$$$$$$$$$$$'
---------J$$$$$$$$$eu-------------------.e$$$$$$$$$$$$$$$
---------$$$$$$$$$$$$$c.--------------.d$$$$$$$$$$$$$$$$'
-------J$$$$$$$$$$$$$$$u-----------u$$$$$$$$$$$$$$$$$"
-------.$$$$$$$$$$$$$$$$$$.----.,,uu,,.`""?$$$$$$$$$$$"
------!$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.:d$$$$$$$$$$$$$e`"$$$$$$"
-------!$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$`$$$$$$$$$$$$$$$$$u"?""
-------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$Fu$$$$$$$$$$$$$$$$P"?
--------"$$$$$$$$$$$$$$$$$"u$$$$$F"??$$$$$$$'d$$:
---------"$$$$$$$$$$$$$$F'u$$$$$`e$$$$$$$$$F3$$$U
-----------""????????$$"u$$$$$$V$$$$$$$$$$$U3$_ $:
---------------------.e$$$$$$$$$$$$T--$$$$$$$'ySSp=.
---------------------?$$$$$$$$$$$$CCce$$$$$$f<$$$$:$$u
---------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$b"?FFFj$$$h
----------------------?$$$$$$$$$$$$$b"?V$$$$$$$$??d$$$$:
----------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$eu."""".u$$$$$$$
-----------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$?I$$$$$"
------------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$?ICe$$$$$$F
--------------------------?$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$F
---------------------------"$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
-----------------------------?$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$`
-------------------------------?$$$$$$$$$$$$$$$$$P"
-------------------------------c,."??????????"?;ue!
-------------------------------?$$$$bcececdd$$$$$$U
-------------------------,e$$$$$u-?$$$$$$$$$$$P??Ie.`$bu
----------------------ue$$$$$$$$$U-"??????CCCed$$$$f-"$$$e.
-------------------.e$$$$$$$$$$$$F-:$$$$$$$$$$$$P";uu-?$$$$$u
-----------------.$$$$$$$$$$$$$$F'.C????????"?;uc$$$$:-?$$$$$$u
--------------.e$$$$$$$$$$$$$$$"-u$$$$$$$$$$$$$$$$$?"C.-?$$$$h
------------,e$$$$$$$$$$$$$$P"--c$$$$$$$$$$$$??"?;c$$$$:-?$$$$$$$ ---------u$$$$$$$$$$$$$$P"---edc;C?????(;;ced$$$$$$$$$?--"?$$$$$$
-------.u$$$$$$$$$$$$P"-----e$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$P??;e$$?$$$$:
-----.$$$$$$$$$$$P"`-------u;`"???$$$$$$$$?????";cd$$$$$$$------"""
-----$$$$$$PF""-----------u$$$$$bbcecececedd$$$$$$$$$$$?"uWllllll
-------`-----------------u;"??$$$$$$$$$$$$$$$$$$???";ue$$$$:hh ------------------u$$$bbee;C(????????CCCuced$$$$$$$PF`
------------------------"$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$PFF";;c$$
-----------------------$$be;???????$$$$$$PFF???";;;ced$$$$$T
-----------------------"$$$$$$$$bbeeeeeeeedddd$$$$$$$$$$P"C
-------------------------C"??$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$PF"?;ed$'
-------------------------"$beu;??"??????????"??C;ced$$$PF'
---------------------------"??$$$$$$$hhhh$$$$$$$$PFF;Ud"
-----------------------------=u `??""???????CCUeeW$$P"
--------------------------------$$$$We.."?$$$$$$$P"
-------------------------------. ?$$$$$$$e."""`
-----------------------..,,,,u$$e. ?$$$$$$$$u--.eeeu
-------------------e$$$$$$$$$$$$$"---"$$$$$F u$$$$$$$
------------------!$$$$???????"--------?$$$ $$$$$$$$$
------------------`$$$$$$$$$$eu---------$$FU$$$$$$$$'
-------------------"$$$$$$$$$$"---------$$$$$$$$$$F
---------------------""?????"'----------$$$$$$$$"
To je pro štěstí.Když si to skopíruješ na blog,budeš mít větší návštěvnost:-)
zdroj:http://misita.blog.cz/