Přihlaš se do bleskovky č.4!TADY!
Translate:

Květen 2007

Pes který měl zemřít

31. května 2007 v 20:06 | Miriam |  Příběhy & citáty
Pes, který měl zemřít

Narodila se v chovatelské stanici Černý havran 13. října 1997. První dva měsíce prožila jako šťastné opečovávané štěně. Neměla však štěstí na nové majitele. O této části jejího života toho mnoho nevíme a už asi ani nezjistíme. Jisté však je, že v roce 2003 ji osud přivedl do psího útulku ve Smiřicích. Smutnou, opuštěnou a nemocnou. Déle než dva roky strádala ve zdejším kotci. S nekvalitním krmením a prakticky nulovou veterinární péčí chátrala stále víc. Až jednoho dne nad ní vyřkli ortel. Stal se z ní pes, který měl zemřít.
A pak se objevil anděl. Tento bohem i lidmi zapomenutý útulek našla Dejavu - strážný anděl všech opuštěných pejsků - a přijela, aby zdejší obyvatele nafotila a zveřejnila na internetu. Smutný příběh Braisy se tak ocitl na očím veřejnosti. Ve chvíli, kdy jsem ho četla jsem věděla - je moje.
Neváhala jsem ani chvilinku a nejbližší neděli vyrazila pro ni. Poznali jsme se hned jak jsem prošla branou útulku. Od první minuty byla moje a já její. Dřív než jsem došla k jejímu kotci byla připravena na cestu do nového domova. Zbývalo jen představit ji Hessit a Belle, které čekali v autě a mohlo se vyrazit domů. Když jsme po čtyřech hodinách jízdy vystupovali před barákem z auta byla smečka dokonale sžitá a nikdo by nepoznal, že Braisy není naše odjakživa. Málem ani já už jsem si to neuvědomovala.
Hned v pondělí nás čekala první z dlouhé řady návštěv u veterináře. A zde pomalu vyplouvají na povrch všechny Braisyniny nemoci. Pyodermie, poškození kolenního kloubu, dysplazie, gangréna v ráně na zadní noze a spousta dalších. Začíná dlouhodobá léčba antibiotiky. Co tři dny se opakující koupele (ty Braisy obzvlášť nenávidí). Kvalitní krmení. Všechno dohromady doplněné láskou a péčí začíná nést své ovoce. Braisynka pomalu přibývá na váze a vrací se jí chuť do života. Těší se na procházky a s velkou radostí se na nich seznamuje s novým životem. Očichává všechny psí značky, honí se s Hessinkou, přetahuje se o vodítka s Bellary a aportuje míčky. Sleduje kachny na potoce i projíždějící vlak a prohání za plotem kamaráda Rexe.
Pes,který měl zemřít mi teď leží u nohou a blaženě poštěkává.Asi se jí něco zdá.....
zdroj:mujpritelpes.blog.cz

ZMĚNA NÁZVU BLOGU...

28. května 2007 v 17:08 | Miriam |  Blog---info
Tak se mi název "DENÍČEK O PSECH" nějak přestal líbit...
a tak jsem se rozhodla že ho změním!!!!!
snad se vám to bude líbit......
Je to "PSÍ STRÁNKY"!!!!!
LÍBÍ?????
Dog Pictures
PIŠTE PROSÍM KOMENTÍKY!!!!!!!!!

Psí pochoutky

24. května 2007 v 21:36 | Miriam |  Psí kuchařka
Dobrotka pro štěňátka
2 díly krupicové kaše (rozdělaná v mléku pro štěňátka)1 díl vanilkového pudinku (rozdělaný v sunaru)1 díl netučného tvarohu,1 lžička slunečnicového oleje osladit glukopurem Z uvedených přísad umícháme hustou kaši, do které lze v případě krmení klasickým způsobem přidat i minerální směs. Jinak slouží jako doplněk stravy nebo jako pochoutka pro štěňátka, ale i dospělé psy, po které se v misce jen "zapráší".
Lahodný "perníček" pro psy - gurmány
500 gramů hovězích jater1-2 vajíčka se skořápkou rozmixovat K tomu přidat ovesné vločky a celozrnnou mouku a umíchat v hustou kaši, poté těsto naplnit do formy a nechat péct cca 25 minut při 180 stupních.
Psí sušenky
Suroviny:
3 hrnky celozrné mouky
2 polévkové lžíce tuku (máslo, sádlo - nesolené!, nebo olej)
2 vejce
1/4 hrnku melasy
2 polévkové lžíce medu
4 lžíce karobu (není nutné)
trochu vody

Do mouky vyklepneme dvě vejce, přidáme rozpuštěný tuk, melasu, med a karob. Vše dobře propracujeme do hladkého těsta, tuhého asi jako na vánoční cukroví. Pokud je těsto tuhé a drobivé přidáme podle potřeby vodu. Připravíme si plech vymazaný tukem a z připraveného těsta vyvalujeme rukou kuličky o průměru necelé dva centimetry, které klademe na připravený plech. Pečeme v troubě při střední teplotě dokud nejsou sušenky hotové (po rozlomení je i vnitřek propečený.
Ovesná směs pro psy
8 hrnků syrových ovesných vloček,1 kg syrového mletého nebo najemno nakrájeného drůbežího masa,¼ hrnku rostlinného oleje,1 hrnek vařené zeleniny,1 lžíce rozemletých skořápek,1-2 stroužky drceného česneku.
Přiveďte k varu 4 litry vody, přidejte vločky a zakryté vařte na mírném plameni doměkka. Při vaření nemíchejte nebo se oves rozvaří na kaši. Po uvaření smíchejte s ostatními ingrediencemi a podávejte.

Psí sekaná
½ hrnku libového hovězího srdce,6 plátků rozlámaného celozrnného chleba,1 hrnek plnotučného mléka,2 velká vejce,¼ hrnku kukuřice nebo jiné zeleniny,1 lžíce rostlinného oleje,½ lžičky rozemletých skořápek,¼ lžičky sójové omáčky,1 stroužek česneku
Smíchejte všechny přísady, podle potřeby přidejte vodu a vypracujte do hladké konzistence. Podávejte syrové. Nebo směs dejte do pekáče, upěchujte na vrstvu silnou 4-5 cm a při 180°C pečte asi 20-30 min.

Oves a vejce narychlo pro psy
1 hrnek ovesných vloček,3 vejce,1/3 lžičky rozemletých skořápek,kvasnice
Přiveďte k varu 2 hrnky vody, přidejte ovesné vločky, zakryjte a vypněte, nechte dojít doměkka, asi 10 min. Přimíchejte vejce a skořápky. Vejce nechte horkem mírně ztuhnout a před podáváním dejte vystydnout. Můžete přimíchat trochu kvasnic.

Další cenka......

23. května 2007 v 17:19 | Miriam |  Moje výhry
tady je :
docela pěkná.....ne????

Zachráňěná SISINKA

17. května 2007 v 22:22 | Miriam |  Týrání zvířat
Milí lidé, posílám vám svůj příběh, a prosím o pomoc pro svých 16 kamarádů.
Začalo to koncem měsíce dubna, kdy si přečetla Monika inzerát v Hyperinzerci. V tom inzerátu mě moje majitelka nabízela k prodeji. Měla jsem tam i fotku. Když si Monika fotku prohlédla, zděsila se. V bedně, snad starém peřiňáku, jsem seděla já, malá, smutná, nemocná a častými porody vyčerpaná westička.
Obrazek
Monika již jednoho pejska má, takže si mě koupit nechtěla, ale nedalo jí to a zavolala mojí majitelce a zeptala se na mě. Zeptala se také, proč jsem vyfocena v takové ošklivé bedně. Majitelka jí odpověděla, že je to můj příbytek, že tam zkrátka bydlím.

VIRTUÁLNÍ ZVÍŘÁTKA

14. května 2007 v 21:04 | Miriam |  Psí on-line hry
Tady jsou odkazy na virtuální zvířátka.Po kliknutí Vám vyjede obrázek,vpravo dole kliknete na more a potom na věc,která tam je.Pak už s tou věcí jedete ke zvířátku a u některých když klikáte,tak to snědí nebo něco ty věci dělají.Vpravo můžete vybrat barvu zvířátka a jméno a td.Pište do komentářů,jak jste si pohráli.
zdroj:sestky.blog.cz

Super sestřich

14. května 2007 v 20:51 | Miriam |  Zajímavosti a kuriozity

NAJDI PEJSKA

14. května 2007 v 20:49 | Miriam |  Psí on-line hry
Dívej se na tento obrázek asi 30 vteřin dokud nenajdeš pejska.

PSÍ OBLEK NA POTÁPĚNÍ

14. května 2007 v 20:42 | Miriam |  Zajímavosti a kuriozity
Co pro psy všechno nevymyslej......
no.....posuďte sami....................

SOUTĚŽ "CO SI PEJSEK MYSLÍ">>>KONEC!

14. května 2007 v 20:27 | Miriam |  Soutěže a Bleskovky
1,Co si pejsek asi myslí?????????
2, kolik je na obrázku štěňátek???
3,Co chceš na diplom????
4,Máš psa??????Jaké rasy a jak se jmenuje??????
odpověz do komentářů!!!!!!!!

Banner pro mary

14. května 2007 v 16:02 | Miriam |  Ikonky
mary,Tady je ten slíbený banner!!
Free Banner Maker
akorát se mi nepodařilo udělat červené písmo:-(
ale snad to nevadí!!!!!!

Moje další výhra

8. května 2007 v 21:48 | Miriam |  Moje výhry
Tady je:

NÁVŠTĚVNOST duben 2007

4. května 2007 v 21:25 | Miriam |  Návštěvnost
ZA MĚSÍC DUBEN NAVŠTÍVILO TENTO BLOG 246 LIDÍ!!!!!
DÍKY ŽE TO TU NAVŠTĚVUJEŠ!!!!!!!!!!!!!!!!!

MOJE 4. VÝHRA

4. května 2007 v 17:32 | Miriam |  Moje výhry
TADY JE: