Přihlaš se do bleskovky č.4!TADY!
Translate:

Březen 2007

POVINNÉ PRVKY TANCE SE PSEM

31. března 2007 v 18:06 | Miriam |  Sportování a Aktivity s pejsky

Lidi v poslední době mě chytá šílenství zvané "TANEC SE PSEM" strašně se mi to líbí a někdy v budoucnu bych si to chtěla určitě taky skusit :-)

Povinné prvky

Otočka psa

Pes se otáčí kolem své osy na levou, nebo pravou stranu. Pohybuje se přitom v blízkosti psovoda, nebo provádí tento prvek v libovolné vzdálenosti od něj.
Nácvik:
Do ruky uchopíme hračku nebo pamlsek a stoupneme si čelem k psovi. Ukážeme mu předmět v ruce a pohybem paže obkroužíme kolem psa oblouk. Ruku držíme co nejníže u země a co nejblíže u čumáku psa. Pokud je ruka příliš vysoko, pes otáčí pouze hlavu a ne celé tělo. Zároveň s pohybem ruky opakujeme slovní povel pro daný cvik.

Obíhání
Pes obíhá okolo psovoda nebo rekvizity.
Možnosti provedení cviku:
- psovod se otáčí a pes jej stejným směrem obíhá
- psovod se otáčí na místě jedním směrem a pes jej obíhá v protisměru
- psovod se nepohybuje a pes jej sámostatně obíhá
- pes obíhá okolo rekvizity
- pes obíhá pouze kolem určité části těla psovoda
Nácvik :
Stoupneme si vedle psa a otáčíme se pomalu kolem své osy. Hračku, nebo pamlsek držíme v ruce a psovi ji nabízíme. Pokud projeví zájem, lákáme ho se slovy okolo, kolem apod. k pohybu vedle nás. Pokud pes již ochotně následuje naši pomůcku, přestaneme se otáčet a jen si ji přendáváme z ruky do ruky. Přitom opakujeme povel.
Couvání psa
Pes couvá minimálně
3 metry určitým směrem.
Možnosti:
- vedle psovoda
- před psovodem
- směrem k psovodovi
- okolo psovoda nebo rekvizity v kruzích
Nácvik :
Stoupneme si proti psovi a s povelem "couvej" vykročíme velmi pomalu proti němu. Pokud pes začne vybočovat, ihned se zastavíme a srovnáme ho. Při nácviku nám také mohou pomoci hůlky, které představují naše prodloužené ruce. Jimi se můžeme při vybočování jemně dotknout boku psa. Nácvik couvání psa směrem k psovodovi:
rozkročíme se nad stojícím psem a v předklonu mu dáme před čumák hračku nebo pamlsek. S povelem zatlačíme psa dozadu a zároveň s ním také couvneme. Dbáme na to, aby pes stále zůstával mezi našima nohama. Po čase již stačí si psa správně nasměrovat a dát povel.
Chůze u nohy
Pes se pohybuje plynule min. 3 metry v těsné blízkosti levé a pravé nohy psovoda.
Chůze bokem
Psovod a pes provádí společně úkroky na levou, nebo pravou stranu. Pes kříží přední nohy přes sebe a totéž dělají i zadní nohy. U krátkonohých plemen překřížení nohou není fyzicky možné. Tam porotě postačí zřetelný směr těla psa. Důležité je, aby jeho zadní část nezaostávala za přední. Psovod se pohybuje vedle psa, čelem nebo zády k němu.
Pozor ! Chůze bokem není povinná, pokud pes předvede bezchybnou chůzi u levé i pravé nohy psovoda.


IRSKÝ VLKODAV

31. března 2007 v 17:56 | Miriam |  Plemena psů

Irský vlkodav (Irish Wolfhound)

Irský vlkodav je velice nádherné plemeno, dokáže ohlídat dům, je maximálně věrný a je si vědom své síly.

ANGLICKÝ NÁZEV:
Irish Wolfhound
PŮVOD:
Země původu: Irsko
POPIS:
Celkový vzhled: Irský vlkodav by neměl být tak těžký a masivní jako doga, avšak měl by být větší než deerhound, kterému je jinak podobný svou velikostí, majestátem, silnými a dobře tvarovanými svaly, lehkým a aktivním pohybem, hlavou nesenou vysoko, ocasem lehce ohnutým směrem vzhůru.
Čenich: Dlouhý a mírně zašpičatěný
Skus: Ideální je nůžkový, lehčí odchylky přijatelné.
Uši: Malé, složené, nesené stejně jako u greyhounda.
Krk: Raději dlouhý, silný a svalnatý, klenutý, bez volné kůže tvořící záhyby.
Hrudník: Velmi hluboký, prsa široká
Hřbet: Raději delší než krátký, bedra mírně klenutá
Břicho: Vtažené
Ocas: Dlouhý a nesený v mírném oblouku. Dobře osrstěný.
Přední končetiny: Svalnatá ramena umožňující dýchání hrudníku. Lokty dobře usazené, nesmí se vytáčet ven ani dovnitř. Nohy silné a rovné.
Pánevní končetiny: Svalnaté stehno, lýtko silné a dlouhé jako u greyhounda. Hlezna dobře spuštěná, ani vbočená ani vybočen.
Tlapky: Přiměřeně velké, okrouhlé, nevytáčejí se ven ani dovnitř. Prsty sevřené a klenuté, se silnými ohnutými drápy.
VÝŠKA:
Minimální výška u psa by měla být 79 cm,
U fen je minimální výška 71 cm.
VÁHA:
Minimální váha u psa 54,5 kg.,
Minimální váha u fen 40,5 kg.
Všechna zvířata pod tyto parametry se musí postihovat. Velká hmotnost spolu s kohoutkovou výškou a přiměřenou délkou těla je požadavek, který by měl být cílem.
SRST:
Srst: Hrubá a tvrdá na celém těle a hlavě. Zvlášť dlouhá a hrubá nad očima a na spodní čelisti.
Barva a znaky: uznávané barvy jsou šedá, žíhaná, červená, černá, čistě bílá a jiné barvy, které se objevují u deerhounda.
VADY
Příliš těžká nebo lehká hlava, příliš vyklenuté čelo, velké a zavěšené ucho, krátký krk, příliš úzký nebo simky hrudník, pokleslá, vpadlá nebo příliš přímá záď, křivé přední nohy, příliš pokleslé nadprstí, vybočené tlapky, rozevřené prsty, příliš zatočený ocas. Celkový nedostatek osvalení, krátké tělo, růžově nebo játrově zbarvené víčko, jiná než černá barva na pyscích a nose. Příliš světlé oko.
CHARAKTER:
CHS: AARKAS-EDEN: "Irský vlkodav je velice nádherné plemeno, dokáže ohlídat dům, je maximálně věrný a je si vědom své síly. Přesto všechno, se nebojím vlkodava nechat samotného s holkama. Vím že jim neublíží, naopak bych řekla že je k dětem opatrný.
Pokud se rozhodujete pořídit si štěně IW není třeba vše uspěchat. Je dobré se podívat třeba po výstavách, nebo přímo po dohodě s majitelem chovatelské stanice navštívit štěňátka , podívat se jak je o ně postaráno a v jakém vyrůstají prostředí. Také můžete kontaktovat poradkyni chovu pro plemeno IW, paní doktorku Zuzanu Málkovou, která vám podá potřebné informace, tel.: 415 691 114
Jestli se rozhodujete pořídit si fenku za účelem chovu, musíte počítat s tím že odchov štěňat není levná záležitost, je finančně ale hlavně časově náročná. Další náročný koníček jsou výstavy. Já už bych bez nich nemohla být. Když už se pro vystavování rozhodnete, nebuďte zklamaní z neúspěchu vašeho psa nebo fenky, myslete na to, že jste si kupovali hlavně dobrého a věrného přítele."
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
12 až 14 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Lovecký pes.
VYUŽITÍ DNES:
Lovecký pes a společník.
PLEMENO:
FCI - Skupina 10 - chrti.
Sekce - 2-hrubosrstí chrti
STANDARD:
FCI-standart: No. 160 Irish Wolfhound

Je mým velkým snem mít jednou taky vlkodava. Je to ten nejlepší pejsánek na celým světě!!!

Jak se plete pomlázka

30. března 2007 v 16:13 | Miriam

K pletení pomlázky je nejvhodnější vrba bílá (Salix alba). Je to keř se světlehnědou kůrou, má olivově zelené výhonky, které jsou pružné a nelámou se, listy jsou střídavé.
Kvalitu proutku si ověříme ihned na místě - přehněte proutek a pokud nevydrží ohnutí 90 stupňů a láme se, je pro pletení pomlázky zcela nevhodný. K řezání používejte ostrý nuž nebo nůžky na stříhání větví stromů. Prut držte levou rukou, u země mírně ohněte a stříhejte co nejníže.
Před vlastním pletením si namočte proutky na 20 až 40 minut do studené vody, získají tak větší vláčnost a nelámou se. Můžete je například položit do vany a zatížit tak, aby zůstaly celé pod hladinou.
K vlastnímu pletení si připravte proutky stejně silné a dlouhé. Pomlázku můžete plést ze šesti, případně z osmi proutků.
Držadlo pomlázky
Nachystejte si vrbové proutky, z kterých budete pomlázku plést a to buď šest nebo osm kusů.Vezměte si další proutek a omotejte jím připravený svazek na silnější straně a to tak, že vložte silnější konec svazujícího proutku mezi proutky svazku, asi 3 cm od konce, 2-3krát obtočte pod vyčnívajícím koncem svazek, a pak pevně ovinujte vzhůru. Tenký konec zapleťte mezi proutky svazku. Držadlo je potřeba poměrně kvalitně utahovat, neboť jeho kvalita nám usnadní další pletení a ovlivní životnost upletené pomlázky.
Je také možné omotat připravené proutky přírodním motouzem. Získáme tím sice kvalitní držadlo, ale nebude tak pěkné jako s použitím vrbového proutku.
Pomlázka ze šesti proutků pletená do kulata.
Proutky rozdělte tak, že máte v každé ruce po třech. Vrchní proutek č.1 (po kliknutí myší na obrázek se Vám zvětší) z levé strany provlékněte kolem středního proutku č.5 na pravé straně a vraťte na nejspodnější pozici zpět na levou stranu. Totéž udělejte s pravým horním proutkem. Nyní proutek č.2 obtočte kolem proutku č.5 a vraťte mezi proutky č.1 a č.6. Střídavě pokračujte z každé strany až ke konci délky proutků. Nesmíte zapomenout citlivě dotahovat. Na konci svažte proutky provázkem, případně tenkým vrbovým proutkem. Můžete také ozdobit konec pomlázky barevnou pentlí.
Do každé ruky si vezměte 4 proutky. Proutek č.1 z levé ruky provlékněte horem mezi proutky č.6 a č.7 a spodem vraťte před proutek č.4. Proutek č.8 z pravé ruka horem provlékněte mezi proutky č.3 a č.4 a spodem vraťte mezi proutky č.1 a č. 5 v horní části. Dále vezměte proutek č.2 z levé ruky a horem provlékněte mezi proutky č.5 a č.6 a spodem umístěte mezi proutky č.1 a č.8. Postupujte dále střídavě z pravé a levé strany až dopletete ke konci proutků. Nesmíte zapomenout citlivě dotahovat. Na konci svažte proutky provázkem, případně tenkým vrbovým proutkem.
Pokud vyrábíte pomlázku poprvé, je dobré pro získání zručnosti zkusit si ji nejprve uplést z barevných drátků, případně bužírky. Pletení Vám půjde mnohem lehčeji než z vrbových proutků a také se Vám mnohem lépe budou opravovat případné chyby.
Mini článek:
CÍL:
Obrázek
Fotogalerie-klikni pro zvětšení

GARFIELD

29. března 2007 v 20:20 | Miriam |  Legrační rubrika

Hračky pro psy

29. března 2007 v 20:18 | Miriam |  Potřeby pro psí miláčky
Hračky má rád každý pejsek...a jsou i užitečné!
Míček:
Plyšáček.Je to hračka pro děti,ale dá se použít i jako hračka pro psy!
Gumoví míček:
Gumová hračka:
Míček na provázku:
Tahátko:
Uzel:
provazové tahátko:
Přetahovadlo - bavlněná osma TOMMI - zobrazit detail zboží
Latexová zvířátka velká:
Latexová zvířátka malá:
Gumový míček s chytátkem:
Míček ježek:
Tenisový míček barevný:
Gumové míčky ozdobené:
Tenisáky dvoubarevné:
Vanilková kostička:
Gumová kostička bílá:
Gumová kostička barevná:
Rolničkové kostičky:
Kost ježek:
Tvarovaná kousátka:
Kuřecí či hovězí botička:
Trojrozměrné tahátko:
Barevná hračka mix:
Dixina ryba:
uchopitelné míčky barevné:
Míček fotbal:
Provaz krožek tahací:
Krůta:
Tahák s úchytkou:
nerozkousatelná hračka kterou
náš Bubáček zdolal za 10 minut:
Plyš provaz:
A nakonec vše dohromady:

Umlátil psa k smrti!!dostal chut na guláš?!

29. března 2007 v 13:47 | Miriam |  Týrání zvířat

Umlátil psa sekerou! Dostal chuť na guláš?!


Ovčáka ubil surovec zřejmě kvůli guláši.
Na okamžik, kdy našel svého věrného ovčáka Rexe (4,5) zmasakrovaného v pytli pod senem, důchodce Bohuslav S. (63) z Prostějovska nikdy nezapomene. A zdá se, že za bestiálním ubitím psa byla »obyčejná« chuť na guláš. Obyvatelé Plumlova, kde se případ stal, tvrdí, že by to v obci nebyl první huňáč, který by skončil v kastrolu.
"Zabil mi sekerou nejlepšího přítele," truchlí Bohuslav S. Při vzpomínce na svého dlouhosrstého ovčáka se mu ještě teď chvěje hlas. "Všude se mnou chodil. Hlídal můj dům i barák, kde dělám správce," říká. V osudný den důchodce odjel do práce, asi pět kilometrů od svého bydliště. Rex zůstal doma s paničkou. "Nejspíš se mu zastesklo, manželce utekl a vydal se za mnou. Bohužel cestou narazil na špatného člověka," lituje důchodce. Dlouho do noci hledala rodina psa po celém okolí. Tušili, že se stalo něco zlého. Když si totiž v minulosti Rex udělal výlet, vždycky se vrátil. Teď ne. "Vyhlásili jsme místním rozhlasem pátrání. Lidé nám řekli, že ho viděli a přivázali v družstvu, kde se chovají koně. Třikrát jsem tam byl. Chlap, který tam dělá, tvrdil, že kolem jen proběhnul. Ještě dnes je mi zle, když si uvědomím, že Rex už asi nežil, a on mi lhal," říká zlomeným hlasem důchodce. Jeho pátrání vždycky skončilo na stejném místě u koní. A tak se rozhodl podezření prošetřit za asistence policie. "Rexe jsme našli mrtvého v pytli pod senem. A ten chlap se nakonec přiznal," dodal důchodce.
O milovníka »psích specialit« se nyní zajímá policie. "Případ budeme předávat k zahájení trestního stíhání. Dvaačtyřicetiletý muž je podezřelý z týrání zvířat," uvedla včera policejní mluvčí Marcela Nadymáčková. Muži hrozí odnětí svobody na jeden rok, nebo peněžitý trest. Páníček Rexe doufá, že viník bude opravdu potrestán. I když to tím jeho žal asi příliš nezmírní. "Cítím Rexe stále kolem sebe. Uměl otvírat dveře a byl to výborný stopař. Na kilometr dopředu ucítil, že se někdo blíží. Byl maximálně oddaný. Když jsem nebyl tři dny doma, nežral," vzpomíná důchodce. Na ulici se prý stále otáčí za jinými psy. Pořídit si nového čtyřnohého přítele ale váhá. "Z toho, co se stalo, jsem zatím ještě příliš znechucený. Možná to ale časem nevydržím a nějakého pejska přivedu..."

DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA

28. března 2007 v 20:40 | Miriam
TAM JE SPOUSTU VĚCÍ O HURVÍNKOVI!
JÁ JSEM HURVÍNKOVA VELKÁ FANNINKA A TAK HO SEM DÁVÁM!
SpejblBábinkaHurvínekMáničkaŽerykMíry a váhy S+H

FOTKY PEJSKŮ

28. března 2007 v 20:04 | Miriam |  Fotky a Obrázky Psů

PLEMENA PEJSKŮ NA OBRÁZKU

28. března 2007 v 19:59 | Miriam |  Plemena psů

HLAVY PEJSKŮ

28. března 2007 v 19:55 | Miriam |  Fotky a Obrázky Psů

PSÍ SUŠENKY K ČAJI

28. března 2007 v 19:52 | Miriam |  Psí kuchařka
Začneme trochu netradičně - receptem na psí sušenky, které mohou nahradit příliš sladké a pro psy nevhodné piškoty. Nejde je samozřejmě použít jako kompletní krmení, ale pro kuchaře - začátečníky jsou jako dělané. Navíc pokud máte raději spíš méně sladké, můžete si na nich pochutnat také.

ZA ÚČAST V 1. BLESKOVCE PRO KARIN D.

28. března 2007 v 17:34 | Miriam |  Soutěže a Bleskovky
PRO KARIN D. ZA ÚČAST V BLESKAJDĚ Č. 1
Free Banner Maker
MOŽNÁ VYHRAJEŠ DIPLŮMEK ZA 1- MÍSTO KARIN!
PŘEJU HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!

bleskovka č. 1-DRUHÁ soutěžící

28. března 2007 v 17:29 | Miriam |  Soutěže a Bleskovky
Tak to je obrázek od Karin Drozdové!
DRUHÝ OBRÁZEK OD OLLINKY NAJDETE V ČLÁNKU bleskovka č.1 soutěžící!

MŮJ 2. SPŘÁTELENÝ BLOG O PEJSÁNCÍCH!

27. března 2007 v 20:46 | Miriam |  Kamarádské Blogy
TO JE MŮJ 2.SPŘÁTELENÝ BLOG.
JE TAKY PEJSCÍCH!MOC HEZKÝ!!!

ZA ÚČAST V 1. BLESKOVCE

26. března 2007 v 21:37 | Miriam |  Soutěže a Bleskovky
Free Banner Maker
To má Ollinka zatím za účast v 1. minibleskajdě!Chcete taky?Tak se přihlaš!
MOŽNÁ VYHRAJEŠ DIPLOM ZA 1. MÍSTO OLLINKO!
SOUTĚŽ TRVÁ DO 25.DUBNA

MOJE 2.VÝHRA!ZASE OD KARIN!

26. března 2007 v 21:21 | Miriam |  Moje výhry
To je další diplůmek od Karin za účast v mini testíku.
Moooc jí za to děkuji!
blog Karin:www.pejsanci-mazlicci.blog.cz.

MÁŠ PEVNÉ NERVY?

26. března 2007 v 16:56 | Miriam |  Řetězáky
Tak,tady stačí kliknout.To,že je tam napsáno "neklikat",je právě proto:-).Ale neboj,žádné viry ti to do počítače nezanese,ale je to fakt k naštvání:-):

MŮJ 2.BANNER

26. března 2007 v 16:23 | Miriam |  Ikonky
TO JE MŮJ 2. BANNER
Free Banner Maker

KIDS-LAND

26. března 2007 v 15:46 | Miriam
www.kidsland.cz

MINI TESTÍK Č.1

26. března 2007 v 15:23 | Miriam |  Soutěže a Bleskovky
1-Co je to za plemeno?
2-Je knírač společenské plemeno?A jestli si myslíš že není tak jaké je to plemeno?
3-Kolik let se v průměru dožívá pes?
4-Vyjmenuj 5 terieru.
5-Napiš 1 větu o čivavě.